• Slovenci,  Vijesti

    OTVORENA IZLOŽBA CRTEŽA ZORANA DIDEKA

    Dana 21.4.2011. godine, Udruženje Slovenaca „Triglav“, u saradnji sa Galerijom „Božidar Jakac“, Kostanjevica na Krki i Kulturnim centrom Banski dvor Banja Luka organizovalo je svečano otvaranje izložbe crteža Zorana Dideka (1910-1975) iz zbirke Galerije „Božidar Jakac“, Kostanjevica na Krki.

  • Slovenci,  Vijesti

    IZLOŽBA POVODOM 20. GODIŠNJICE DRŽAVNOSTI

    Povodom obilježavanja 20. godišnjice državnosti Ambasada Republike Slovenije u BiH i Muzej Republike Srpske pozivaju Vas na otvaranje izložbe IDENTITET SLOVENIJE – DIZAJN ZA DRŽAVU. Izložba će biti otvorena u srijedu, 27. aprila 2011. godine u 19:00 časova u Muzeju Republike Srpske

  • Vijesti

    Министар Решић разговарала са представницима удружења од посебног интереса

    Министар Решић разговарала са представницима удружења од посебног интереса Бања Лука, 25.3.2011 Министар управе и локалне самоуправе Лејла Решић и помоћник министра за Ресор локалне самоуправе, Миланка Шопин, данас су разговарали са представницима три републичка удружења од посебног интреса: са челницима Савеза добровољних давалаца крви, Савеза националних мањина и Омладинског савјета Републике Српске.Разговарано је о облицима сарадње те о програмским активностима ових удружења у 2011.години.“Наше Министарство ће и у овој години помагати ова удружења.Обзиром да је „тешка“ година и да се налазимо у времену кризе, у 2011.години за потребе 21. Удружења, које има има статус од посебног интeреса, планирано је да се из буџета издвоји 850.000 марака“-рекла је министар Решић.

  • Vijesti

    Отворене могућности за сарадњу између Бање Луке и Пуле

    Градоначелник Драгољуб Давидовић је изразио задовољство јуче потписаним Меморандумом о сарадњи између градова и удружења националних мањина Бање Луке и Пуле. По повратку из Пуле, градоначелник Давидовић је истакао да је сарадња два града конкретизована на један квалитетан начин и да отвара могућност за друге облике сарадње. „Представници Града Пуле исказали су велики интерес за сарадњу са Бањом Луком, а било је и ријечи о неким активностима попут заједничких пројеката за очување културно-историјског насљеђа, размјену посјета дјеце и омладине”, нагласио је градоначелник Давидовић. Подсјећамо, градоначелници Бање Луке и Пуле, Драгољуб Давидовић и Борис Милетић потписали су јуче Меморандум о сaрадњи између градова и удружења националних мањина Бањe Луке и Пуле…